Diablo III İlk Başta MMO’ydu

Diablo III’ün yola aslında bir MMO projesi olarak çıktığını tahmin eder miydiniz?

Diablo serisinin son oyunundan (Diablo III) önceki tüm oyunları geliştiren Rockstar North’un üç kurucusundan biri olan, sonrasında firmadan ayrılan ve Torchlight serisini geliştiren Runic Games’i kuran üçlünün arasında yer alan Max Schaefer, Diablo III ile ilgili çok önemli bir detayı su yüzüne çıkardı. Diablo’nun gelişimine dair Blizzard North anılarını anlatan Max Schaefer şöyle konuştu:

“Bir milyon yıl önce Blizzard’da çalışırken Diablo III üzerinde çalışıyorduk ve oyun bir MMO idi. World of Warcraft’ın Diablo versiyonunu yapıyorduk. Sonrasında Blizzard çabucak karar değiştirdi, biz ayrılıp Flagship Studios’u kurduk ve birçok kişiyi yanımıza aldık, onlar da kendi takımlarını yeniden kurdular.”

Son yıllarda “World of StarCraft” projesinin daha çok dillendirildiği bir ortamda, aslında “World of Diablo” gibi bir projenin direkten döndüğünü duymak oldukça şaşırtıcı ama bu projenin bir gün gerçekleşeceğini öngörebiliriz artık.

Kaynak: level.com.tr

Hakkında Çağdaş Öncü

Bunlara da bakın

Fortnite Para Kazandıracak

Fortnite içerikleri üreten kullanıcıları desteklemek amacıyla düzenlenen içerik üreticilerini destekleme etkinliği bu hafta başlıyor. Tüm …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir