Rpg Türkiye Geri Döndü

2006 yılında kurulan platformumuz, Türkiye’de kendisine yer bulmuş rol oyunları ve oyuncularını tek bir çatı altında toplaması ve onları gerek toplistle birlikte tatlı bir rekabetin içine çekmesi gerekse de gerçekleştirdiği yarışmalarla geçirilen vakti daha da eğlenceli kılmasıyla tanınmıştı. Uzun süreli sessizliğimiz boyunca biliyoruz ki bir çok şey değişti. Ne var ki içimizdeki heves kaybolmadı. Rpg Türkiye olarak yıllardan beri sürdürdüğümüz çalışmalarımıza 2018 yılının bu ilk günlerinden itibaren devam etmeye ve tabii, üstüne daha fazlasını da katmaya, bu sebepten karar vermiş bulunuyoruz ve bu kararı sizlerle paylaşmaktan büyük mutluluk duymaktayız. Sessizliğimize son verdiğimiz bu noktada istiyoruz ki Rpg Türkiye tekrar Türkiye’deki rol oyuncularının ortak bir alanı haline gelsin, onu hep beraber yaşatalım. Yalnızca forum RPG siteleri değil; RPG’nin tüm gelişmeleriyle alakalı haberlerimizle bundan sonra aranızda olacağız. Siz de soru ve istekleriniz için bizimle irtibata geçmekten kaçınmayın. Bizimle kalın, iyi eğlenceler!

Son Güncelleme: Çarşamba, 15 Ağustos 2018 12:57

Gösterim: 664

Kurgu Yarışması Sonuçları

writing ile ilgili görsel sonucu

Herkese merhabalar!

Yarışmamızın sonuçlanması ve değerlendirilmesinin ardından sıra bunu sizlerle paylaşmaya geldi. Amacına sadık kalmayı başararak, Türkiye'deki rol oyuncularının yazar potansiyelini ortaya koymayı başaran yarışmamıza katılan herkese tek tek teşekkür ediyoruz. Birbirinden başarılı kurguların arasından yalnızca bir tanesi kazanmak durumundaydı; ancak gösterilen ilgi ve kurguların kalitesi göz önüne alındığında bu yarışmanın devamının geleceğini sizlere mutlulukla duyuruyoruz!

Yarışmamızı kazanan "Yanan Gökkuşağı" isimli harika kurgusuyla Berkcan Acet'i tebrik ediyoruz. İkinci sırayı paylaşan "Uçurumun Kıyısında" adlı kurgusuyla Elif D. ve "The Time" adlı kurgularıyla Meltem Dilber ve Serap Erten'i de kutluyoruz. Kazanan kurguyu tıklayarak okuyabilirsiniz. Kendisi kadar harika bir siteyi hak eden kurgumuzla RP yapmaya hazır mısınız? Takipte kalın!

 

Son Güncelleme: Salı, 14 Ağustos 2018 23:58

Gösterim: 7355

Kurgu Yarışması Ve Ödüller [Katılım Sona Erdi]

writing ile ilgili görsel sonucu

En iyi kurguyu oluşturduğunu mu düşünüyorsun? Geleceğin Tolkien'i, Lewis'i, Rowling'i benim mi diyorsun? O halde bu yarışma tam sana göre! Uzunluk kısıtlaması yok, konu kısıtlaması yok! Her şey senin elinde. Yapman gereken tek şey alt bölümde göreceğin formu doldurmak ve Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine göndermek. Ödüle gelecek olursak, kazanan kurguya her şeyiyle mükemmel bir RPG sitesi hediye ediyoruz. Kurgunun başkaları tarafından da oynanmasını elbette ki istersin değil mi? İstediğin alan adına sahip, tasarımı Rpg Türkiye tarafından yapılacak olan bir web sitesine sahip olabilirsin. Tek yapman gereken kurgunu bizlerle paylaşmak!

(Katılım sona erdi)

Adınız, soyadınız:
Kurguya ait isim:
Yaşınız: 
Aktif olarak kullandığınız iletişim adresi:

Son Güncelleme: Salı, 14 Ağustos 2018 23:58

Gösterim: 5111

Anıl Bayer'den "Uyandıran" 13 Ekimde Kitapçılarda

 

Anıl Bayer'in "Uyandıran" serisinden ilk kitabı olan "Prens Kazansmar" 13 Ekimde sizlerle buluşuyor. Fantastik Edebiyat alanında ülkemizde oluşan büyük boşluğu doldurmak için önemli bir adım atan yazar, kendisinden sonraki yazar ve yazar adaylarına örnek niteliği taşıyan bir eser ortaya koyuyor. Yazarın kaleminden kitaba dair merak ettiklerinizi listeliyoruz;

ROMANIN FİKİR ALTYAPISI

Hemen her konuda seçim hakkına sahip olduğumuz 21. yy.'ın başlarında, çocukların ve gençlerin iradelerini bilgisayar ortamında sanal kahramanlarının (avatar'larının) seçimleri için kullandıkları günümüzde, her şeyin elektronikleştiği, hatta kitapların dahi sayısallaştığı dünyamızda gençlere ve çocuklara kendi seçimlerini yapabilecekleri, bu seçimlerle şekillenecek maceralarında kahramanın kendileri olacağı bir hikaye sunmak istedim. Seçimleriyle aynı macerayı farklı yollarla yaşayabilecekleri, bilmecelerle, sihirle, gizlerle ve o dünyaya ait yerleşiklerle dolu bambaşka bir evreni sunacak olan ilk Roman, okuyucusunu kendisiyle barışık, öz güveni yüksek ve sorumlukluklarının bilincinde birer kahramana dönüştürürken bir yandan da kendisini keşfetmesiyle son bulacak bir serüvenin içerisine sokuyor.

ROMANDA KULLANILAN ÜSLUP

Farklı olasılıklar ve kurgusal seçeneklerle şekillenmiş, okuyucunun tercihleri ve istekleriyle yön bulan bu serüveni yazarken mümkün olduğunca düz ve sade bir anlatımı tercih ettim. Hikayenin karmaşıklığı ve keşfedilecek sonsuz bir evrenin sunduklarının yanında okunması kolay yalın bir anlatımın okuyucuyu Roman'a daha kolay bağlayacağına ve kendisini kısa sürede hikaye ile özdeşleştireceğine olan inancım sebebiyle böyle bir anlatımı tercih ettim.

ROMANI BENZERLERİNDEN AYIRAN ÖZELLİKLERİ

Okuyucunun seçimleriyle hikayenin gidişatını değiştirebildiği hikaye kitapları benim denemesini yaptığım tarzın en ilkel versiyonu sayılabilir. 20. yy.'ın sonlarında İngiltere'de yaygınlaşan Mazes & Monsters veya Tunnels & Trolls serileri ise okuyucu etkileşimli macera kitaplarının en başarılı denemeleri sıfatını hak ediyor. Fakat hikaye anlatımını mektuba dökerek tanınmış ve tanıdığı ünlü yazarlara gönderen ve bu yazarlardan kendilerine ait kısmı istedikleri gibi hikayeleştirerek tamamlayan yazarlar ilk rol yapma oyununu başlatan üstatlardır, H.P Lovecraft, J.R.R Tolkien gibi üstatlar ise fantastik kurgunun kapılarını açmıştır. Romanın benzerlerinden ayrılan en büyük özelliği on kitap sürecek bir serüvende dev bir kurguya sahip olmasının yanında okuyucuyu maceranın kahramanı yerine koymasıdır. Cinsiyet ayrımı olmayan okuyucunun kahraman olduğu bir serüven, Roman'ın başından sonuna dek kendi iradesi ve seçimleriyle yaşayacağı bir macera, bu seçimlerle şekillenecek bir dünya ve bambaşka bir evrenin sonsuz olasılıkları Roman'ı benzerlerinden bir sıçrama ileri taşıyor.

 

Son Güncelleme: Çarşamba, 15 Ağustos 2018 12:56

Gösterim: 10238

© 2009-2018 Rpg Türkiye

Herhangi bir içeriğin izinsiz kopyalanması yasaktır.