Mass Effect: Andromeda'nın Detayları Açıklandı

Mass Effect serisi sevenlerinin merakla beklediği Mass Effect Andromeda hakkında uzun bir sürenin ardından yeni detaylar paylaşıldı.

 

Son Güncelleme: Cuma, 23 Eylül 2016 20:38

Gösterim: 1831

Devamını oku: Mass Effect: Andromeda'nın Detayları Açıklandı

World of Warcraft: Legion - Genel Bakış

World of Warcraft'ın son çıkmış olan genişleme paketi Legion hakkında bilmeniz gerekenleri bir araya getirdik. İşte Legion!

Son Güncelleme: Pazar, 11 Eylül 2016 03:52

Gösterim: 1940

Devamını oku: World of Warcraft: Legion - Genel Bakış

Kurgu Yarışması Sonuçları

Herkese merhabalar!

Yarışmamızın sonuçlanması ve değerlendirilmesinin ardından sıra bunu sizlerle paylaşmaya geldi. Amacına sadık kalmayı başararak, Türkiye'deki rol oyuncularının yazar potansiyelini ortaya koymayı başaran yarışmamıza katılan herkese tek tek teşekkür ediyoruz. Birbirinden başarılı kurguların arasından yalnızca bir tanesi kazanmak durumundaydı; ancak gösterilen ilgi ve kurguların kalitesi göz önüne alındığında bu yarışmanın devamının geleceğini sizlere mutlulukla duyuruyoruz!

Yarışmamızı kazanan "Yanan Gökkuşağı" isimli harika kurgusuyla Berkcan Acet'i tebrik ediyoruz. İkinci sırayı paylaşan "Uçurumun Kıyısında" adlı kurgusuyla Elif D. ve "The Time" adlı kurgularıyla Meltem Dilber ve Serap Erten'i de kutluyoruz. Kazanan kurguyu tıklayarak okuyabilirsiniz. Kendisi kadar harika bir siteyi hak eden kurgumuzla RP yapmaya hazır mısınız? Takipte kalın!

 

Son Güncelleme: Çarşamba, 03 Temmuz 2013 16:54

Gösterim: 6851

Kurgu Yarışması ve Ödüller [Katılım Sona Erdi]

En iyi kurguyu oluşturduğunu mu düşünüyorsun? Geleceğin Tolkien'i, Lewis'i, Rowling'i benim mi diyorsun? O halde bu yarışma tam sana göre! Uzunluk kısıtlaması yok, konu kısıtlaması yok! Her şey senin elinde. Yapman gereken tek şey alt bölümde göreceğin formu doldurmak ve Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine göndermek. Ödüle gelecek olursak, kazanan kurguya her şeyiyle mükemmel bir RPG sitesi hediye ediyoruz. Kurgunun başkaları tarafından da oynanmasını elbette ki istersin değil mi? İstediğin alan adına sahip, tasarımı Rpg Türkiye tarafından yapılacak olan bir web sitesine sahip olabilirsin. Tek yapman gereken kurgunu bizlerle paylaşmak!

(Katılım sona erdi)

Adınız, soyadınız:

Kurguya ait isim:

Yaşınız: 

Aktif olarak kullandığınız iletişim adresi:

Son Güncelleme: Cumartesi, 29 Haziran 2013 20:34

Gösterim: 4693

Anıl Bayer'den "Uyandıran" 13 Ekimde Kitapçılarda!

Anıl Bayer'in "Uyandıran" serisinden ilk kitabı olan "Prens Kazansmar" 13 Ekimde sizlerle buluşuyor. Fantastik Edebiyat alanında ülkemizde oluşan büyük boşluğu doldurmak için önemli bir adım atan yazar, kendisinden sonraki yazar ve yazar adaylarına örnek niteliği taşıyan bir eser ortaya koyuyor. Yazarın kaleminden kitaba dair merak ettiklerinizi listeliyoruz;

ROMANIN FİKİR ALTYAPISI

 Hemen her konuda seçim hakkına sahip olduğumuz 21. yy.'ın başlarında, çocukların ve gençlerin iradelerini bilgisayar ortamında sanal kahramanlarının (avatar'larının) seçimleri için kullandıkları günümüzde, her şeyin elektronikleştiği, hatta kitapların dahi sayısallaştığı dünyamızda gençlere ve çocuklara kendi seçimlerini yapabilecekleri, bu seçimlerle şekillenecek maceralarında kahramanın kendileri olacağı bir hikaye sunmak istedim. Seçimleriyle aynı macerayı farklı yollarla yaşayabilecekleri, bilmecelerle, sihirle, gizlerle ve o dünyaya ait yerleşiklerle dolu bambaşka bir evreni sunacak olan ilk Roman, okuyucusunu kendisiyle barışık, öz güveni yüksek ve sorumlukluklarının bilincinde birer kahramana dönüştürürken bir yandan da kendisini keşfetmesiyle son bulacak bir serüvenin içerisine sokuyor.

 

ROMANDA KULLANILAN ÜSLUP

 Farklı olasılıklar ve kurgusal seçeneklerle şekillenmiş, okuyucunun tercihleri ve istekleriyle yön bulan bu serüveni yazarken mümkün olduğunca düz ve sade bir anlatımı tercih ettim. Hikayenin karmaşıklığı ve keşfedilecek sonsuz bir evrenin sunduklarının yanında okunması kolay yalın bir anlatımın okuyucuyu Roman'a daha kolay bağlayacağına ve kendisini kısa sürede hikaye ile özdeşleştireceğine olan inancım sebebiyle böyle bir anlatımı tercih ettim.

 

ROMANI BENZERLERİNDEN AYIRAN ÖZELLİKLERİ

 Okuyucunun seçimleriyle hikayenin gidişatını değiştirebildiği hikaye kitapları benim denemesini yaptığım tarzın en ilkel versiyonu sayılabilir. 20. yy.'ın sonlarında İngiltere'de yaygınlaşan Mazes & Monsters veya Tunnels & Trolls serileri ise okuyucu etkileşimli macera kitaplarının en başarılı denemeleri sıfatını hak ediyor. Fakat hikaye anlatımını mektuba dökerek tanınmış ve tanıdığı ünlü yazarlara gönderen ve bu yazarlardan kendilerine ait kısmı istedikleri gibi hikayeleştirerek tamamlayan yazarlar ilk rol yapma oyununu başlatan üstatlardır, H.P Lovecraft, J.R.R Tolkien gibi üstatlar ise fantastik kurgunun kapılarını açmıştır. Romanın benzerlerinden ayrılan en büyük özelliği on kitap sürecek bir serüvende dev bir kurguya sahip olmasının yanında okuyucuyu maceranın kahramanı yerine koymasıdır. Cinsiyet ayrımı olmayan okuyucunun kahraman olduğu bir serüven, Roman'ın başından sonuna dek kendi iradesi ve seçimleriyle yaşayacağı bir macera, bu seçimlerle şekillenecek bir dünya ve bambaşka bir evrenin sonsuz olasılıkları Roman'ı benzerlerinden bir sıçrama ileri taşıyor.

 

Son Güncelleme: Perşembe, 08 Eylül 2016 00:03

Gösterim: 9720

© 2009-2016 Rpg Türkiye

Herhangi bir içeriğin izinsiz kopyalanması yasaktır.