Microsoft Search Uygulaması Tanıtıldı

Microsoft uygulamalarına ve hizmetlerine gelen yeni bir arama deneyimi olan Microsoft Search, tanıtıldı!

Microsoft Search geçtiğimiz yıl duyurulmuştu ve kullanıcıların kendi şirketleri içinde Office 365 ve Microsoft Graph tarafından desteklenen bilgileri aramalarına olanak tanıyordu. Hizmet, Microsoft 365 dışarısında da arama yapabileceğimiz şekilde genişletiliyor.

Yeni hizmet sayesinde yazmaya başladığınız anda kişiselleştirilmiş sonuçları göreceksiniz. Sonuçlar, rehber kayıtlarından dökümanlara kadar her şeyi içerebiliyor. Bu arama sonuçları şirketinizin verilerini içermeye devam edecek, böylece Word'de bir arama yapabilecek ve ihtiyacınız olan bir elektronik tabloyu bulabileceksiniz. Sonuç olarak hizmet, birleştirilmiş bir arama deneyimi sunmayı hedefliyor.

Microsoft Search'ü bugün Bing.com, Office.com, SharePoint mobil uygulaması ve Outlook mobil uygulamasında deneyebilirsiniz. 2019'un ilk yarısından itibaren, Office ve Windows 10'da da kullanabileceksiniz. Bu da bu özelliklerin 19H1'de yani bir sonraki güncelleme ile kullanıma sunulacağı anlamına geliyor.

Microsoft bu özellik ile şirket içi arama özelliğini daha da geliştirirken, aynı zamanda Cortana'da bulunan yapay zeka ve Microsoft 365'in diğer özelliklerinin de bir tanıtımını yapıyor. Bütün bu uygulamanın hedefi nerede olursanız olun, kullandığınız herhangi bir Microsoft uygulamasında, tüm gerekli belgelere en hızlı şekilde ulaşabilmenizi sağlamak.

Kaynak: hurriyet.com.tr

Son Güncelleme: Çarşamba, 26 Eylül 2018 18:22

Gösterim: 1810

PlayStation Classic Ne Zaman Satışa Çıkıyor?

Nintendo’nun yok satan NES Classic ve SNES Classic’lerinden sonra Sony‘den de benzer bir hamle geldi. Peki Sony'nin eski oyun konsolu PlayStation Classic ne zaman satışa çıkıyor?

Yeni çıkacak olan PlayStation Classic, 1994 yılında çıkan orijinal PlayStation ile neredeyse tamamen aynı görünüme sahip, boyut olarak ise orijinal halinden %45 daha küçük olacak. Boyut dışındaki en büyük farklılık ise arka kısımda bulunuyor. Orijinal halinde bulunan analog girişlerin yerinde, yeni nesil HDMI ve Micro-USB portları yer alıyor. Oyun kollarını da tamamen aynı tutan Sony, kolları kablosuz yapmak yerine, nostaljiyi korumak amacıyla kablolu oyun kolları üretecek gibi gözüküyor.

Konsol üzerindeki bütün düğmeler orijinalindeki gibi çalışıyor. Güç butonu konsolu çalıştırıyor. Reset butonu sizi ana menüye atıyor. Open butonu üst tarafta bulunan disk kapağını açıyor, böylece istediğiniz oyunun diskini bölmeye koyarak Playstation Classic üzerinden oynayabiliyorsunuz.

Kaynak: hurriyet.com.tr

Son Güncelleme: Çarşamba, 26 Eylül 2018 18:02

Gösterim: 661

Peak Games Mobil Oyun Reklamları İçin Ryan Reynolds İle Çalıştı

ABD pazarının en çok gelir elde eden 10 oyunu arasında yer alan Toon Blast'ın yaratıcısı Peak Games, geçen yılın sonunda çeşitli oyunlarını ünlü oyun stüdyosu Zynga'ya 100 milyon dolara satarak gözleri ülkemize çevirmişti. Peak Games, popüler oyunu için hazırladığı 9 filmlik reklam çalışması için Ryan Reynolds ile anlaşırken, 2015 yılında yayımladıkları oyunun 120 milyondan fazla kişiye ulaştığını da duyurdu.

ABD pazarının en çok gelir elde eden 10 oyunu arasında yer alan Toon Blast’ın ABD’deki kullanıcıları hedefleyen reklam filmleri serisi yayına girdi. Ünlü oyuncu Ryan Reynolds’ın rol aldığı, ödüllü yönetmen Tom Kuntz’un yönettiği seride, Toon Blast oyununu konu alan 9 film bulunuyor. Peak Games Strateji Direktörü Ömer İnönü, dijital platformlarda yayınlanan reklam filmlerinin performans pazarlama alanında bir ilk olduğunu söyledi.

Toy Blast ve Toon Blast gibi tüm dünyada büyük beğeni kazanan oyunların geliştiricisi olan Türk teknoloji şirketi Peak Games, Ryan Reynolds ile yenilikçi bir iş birliği gerçekleştirdi. İş birliği, ünlü bir ismin yer aldığı, tamamen performans pazarlama bakış açışı ile tasarlanan ilk kampanya olma özelliğini taşıyor.

Reklamcılık tarihinde ilk kez, hedef kitlenin tepkileri sonucu gelişen, her adımı derin analitik bilgiler ile ölçümlendirilebilen bir marka/ünlü isim ortaklığı gerçekleştirildi. Her kampanyanın başlamasını takip eden 24 saat içinde, Peak Games videoların etkisini tam olarak ölçebilme, hedef kitlenin beğenisine göre reklamları geliştirerek doğru videoyu doğru kitle ile eşleştirme şansına sahip olacak.

Ödüllü reklam ajansı TBWA/Chiat/Day LA’in kreatif liderliğinde dokuz senaryo baz alınarak, 30’dan fazla farklı versiyon oluşturuldu. Tüm sahneler tanınmış yönetmen Tom Kuntz tarafından yönetilirken, yapım aşamasını MJZ’nin yetenekli ekibi üstlendi. Çalışma, Peak Games’in 2018 yılı için belirlediği 400 milyon dolarlık global pazarlama bütçesi kapsamında gerçekleştirildi. 

Reynolds, “Peak Games ekibi birlikte çalışması çok kolay ve eğlenceliydi. Yaşadığım deneyimden gerçekten çok mutluyum” dedi. “Ryan Reynolds yeteneği ve kendine özgü mizah anlayışı ile Toon Blast için ideal bir isim” diye konuşan Peak Games Strateji Direktörü Ömer İnönü, “Reynolds gibi bir isme performans pazarlama kampanyasında dünyada yer veren ilk mobil oyun şirketi olduğumuz için şanslıyız” dedi.

ABD’de İlk 10'da

Peak Games, ABD'nin en çok gelir elde eden ilk 10 oyun listesine Toy Blast ve Toon Blast gibi iki başarılı oyun sokarak pazardaki en önemli şirketlerden biri olmayı başardı. Toon Blast, bugüne dek 80 milyondan fazla indirildi ve ülkedeki en geniş kullanıcı kitlelerinden birine sahip. 2015 yılında yayınlanan Toy Blast ise, dünya genelinde 120 milyondan fazla kişiye ulaştı ve her yıl büyüyerek yoluna devam ediyor. Her iki oyun dünyada milyonlarca kişiye eğlenceli saatler yaşatıyor.

Tüm dünyada yayına giren videolar, Facebook ve Instagram’dan başlayarak önde gelen tüm video platformlarında yayınlanacak.

Aktör: Ryan Reynolds
Yönetmen: Tom Kuntz
Ajans: TBWA/Chiat/Day LA
Prodüksiyon: MJZ
Stüdyo: Steiner Studios NY

Kaynak: haberturk.com

Son Güncelleme: Salı, 18 Eylül 2018 19:13

Gösterim: 567

70 Yaşındaki Adam Günde 20 Saat Pokemon Go Oynuyor


Pokemon Go çılgınlığı ülkemizde bitmiş olsa da hala Asya ülkelerinde devam ediyor. Bu anlamda 70 yaşında bir adam her gün tam 11 telefonla 20 saat Pokemon Go oynuyor...

Pokemon avını daha da ileri götürmek için bisikletine dört telefon daha takmayı planladığını söyleyen Chen San-yuan, bu hobisi için ayda 1000 dolardan fazla harcıyor. Taipei sokaklarında "Pokemon Amca" olarak bilinen Chen, mobil şarj cihazlarının yardımıyla gece geç saatlere kadar oyun oynabiliyor. Fotoğrafı sosyal paylaşım sitesi Reddit'te yayımlandıktan sonra üne kavuşan Chen, Pokemon sayesinde yeni dostlar edindiğini ve Alzheimer'a yakalanma riskini azalttığını söyledi. Temmuz 2016'da çıkarılan Pokemon Go oyunu tüm dünyada kısa sürede popüler hale gelmiş, oyunun yaratıcısı Nintendo şirketinin hisseleri 5 gün içinde 9 milyar dolar değer kazanmıştı.

Son Güncelleme: Pazartesi, 20 May 2019 23:37

Gösterim: 461

© 2009-2018 Rpg Türkiye

Herhangi bir içeriğin izinsiz kopyalanması yasaktır.