Atari Video Oyun Temalı Oteller İnşa Edecekİlk otel bu yıl Arizona’da çığır açacak. Bir diğeri Las Vegas için planlanıyor. Atari temalı konaklama olanakları ve birçok video oyunu deneyimi sunmayı vaat ediyorlar.

Atari Interactive, oyun markasına olan ilgiyi yeniden canlandırma fikri olduğunu düşünüyor: Atari temalı oteller inşa etmek istiyor. Pazartesi günü, şirket ABD’de en az sekiz video oyunu temalı Atari Oteli inşa etmek için bir tasarım ajansı ile ortaklık yaptığını duyurdu.

Fikir kesinlikle alışılmadık ancak Atari, kavramın oyun pazarının patladığı bir zamanda halkla bağlantı kuracağını söylüyor. Oteller sadece Atari temalı konaklama sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda en son VR ve artırılmış gerçeklik deneyimleri de dahil olmak üzere birçok video oyunu sunacak. Ayrıca, bazı oteller e-spor etkinliklerine ev sahipliği yapacak şekilde tasarlanacaktır.

Atari CEO’su Fred Chesnais yaptığı açıklamada, “Birlikte kalacak bir yerden çok daha fazlası olacak bir alan inşa edeceğiz.” Dedi. “Atari, her yaştan, ülkeden, kültürden ve etnik kökene sahip insanlarla rezonansa giren ikonik bir küresel markadır ve hayranlarımızın ve ailelerinin bu yeni otel konseptinin tadını çıkarmasını bekleyemeyiz.” Atari’ye göre GSD Group adlı bir tasarım ajansı ve yakın zamanda Teenage Mutant Ninja Turtles reboot filmlerinin arkasındaki film yapımcısı Napoleon Smith III, otellerin tasarımlarını yönetecek.

Bu arada, Arizona merkezli emlak geliştiricisi True North Studio, ilk binanın gerçek inşaatını yapacak. Las Vegas, San Francisco, Seattle, Chicago, Denver, Austin ve San Jose için ek oteller planlanmaktadır. İlgilenen müşteriler proje hakkında güncel kalmak için Atarihotels.com web sitesine kaydolabilirler. Bu arada Atari Interactive yeni bir retro temalı konsol başlatmaya hazırlanıyor. Atari VCS 249 dolardan başlayan Mart ayında satışa başlayacak olması planlanan ve modern PC oyunları ilaveten 100 klasik önceden yüklenmiş Atari oyunları izin verir.

Kaynak: Teknodiot.com

Son Güncelleme: Cumartesi, 08 Şubat 2020 18:52

Gösterim: 532

Marvel Future Fight’a 'Avengers: Endgame’ Güncellemesi Geliyor

Netmarble Corp., gişe rekorları kıracak olan Marvel Studios’ Avengers: Endgame filminden ilham alınan devasa bir güncellemeyle birlikte dünyanın en büyük süper kahraman mobil oyunu Marvel Future Fight’a ekliyor. Bugünden itibaren oyuncular yeni temalı oynanışla birlikte gösterime girecek olan filmin heyecanını önceden yaşayabilecekler.

Marvel Future Fight'a gelen pek çok yeni güncellemeyle oyuncular, yeni eklenmiş efsanevi savaş ile birlikte doğrudan aksiyona atlayabilecekler. Hayranların seveceği yeni Marvel’s Avengers: Endgame filmine ait arka planlar ve karakterlerle dolu üç yeni bölüm oyuna eklendi. Ayrıca bu büyük güncellemeyle birlikte süper kötü adam Thanos, Kategori-3’e yükselerek merakla beklenen yeni bir nihai yeteneğe kavuşuyor.

En Sevilen Karakterlere Yeni Kostümler

Marvel Future Fight’ın en sevilen karakterleri Iron Man, Captain America, Black Widow, Hulk, Winter Soldier, Nebula, Rocket Raccoon, Ant-Man, Ronin ve Thanos için yeni Marvel Studios Avengers: Endgame temalı kostümler kazanmak mümkün. Ronin ve Thanos haricinde bu karakterler için Yeni ‘Takım Kostümleri’ de mevcut.

Yeni kostümleri kutlamak için bazı eski kostümlerin geliştirme materyalleri artık mevcut bedellerinin yarısına ve altın karşılığı satın alınacak. Hawkeye ve Nebula için açılmış “Potansiyel Geliştirme” özelliğiyle birlikte bu karakterler öncekinden daha da güçlenebilecek.

Marvel Future Fight'a Eklenen Diğer Yenilikler

  • Dünya Etkinlikleri – Oyuncuların gün içerisindeki belirli zamanlarda etkinliğin belirlediği takımda oynama imkanı sunuyor. Oyuncular, puanlar kazanarak ve düşmanları yenerek, etkinliğin sonunda takımın topladığı ortalama puana göre ödüllendirilecekler.
  • Ajan Seviyeleri – Büyüme Seviyesi ve Kuvvet Seviyesinden oluşan Ajan Seviyesi, oyuncular süper kahramanlarını güçlendirip belirli eşyaları kullandıkça büyümeye devam edecek. Oyuncuların Ajan Seviyesi yükseldikçe, kendilerine verilecek olan değer puanlarını kullanarak özel etkiler kazabilecek.
  • Sinerji Kostümleri – Oyuncular aynı gruptaki iki kostümü satın aldıklarında ek etkiler kazanacaklar. Oyuncular yalnızca bir kostümü geliştirseler bile eş gruptaki kostümler de aynı zamanda gelişecek.

Marvel Games yetkili yaratıcı direktörü Bill Rosemann, “Önemli an gelip çattı, aralarında en büyüğü bu. Geçtiğimiz dört yıl boyunca Marvel stüdyoları tarafından ilham alıp kutladığımız Marvel Future Fight şimdiye kadarki en etkileyici güncellemesini yayınladı” açıklamasında bulundu ve ekledi: “Netmarble ve Marvel Games ekipleri uzun aylar boyunca şimdiye kadarki en iyi etkinlik için birlikte çalışıyorlardı ve artık bunu gerçek inananlara tanıtmaktan heyecan duyuyoruz.”

Marvel Future Fight, dünya çapında App Store ve Google Play'den indirilebilir.

Kaynak: Fanatik.com.tr

Son Güncelleme: Pazar, 28 Nisan 2019 00:00

Gösterim: 1213

Fortnite'a Uçan Balonlar Ve Doktor Igor Geldi

Epic Games bugün gelen 6.21 güncellemesiyle Fortnite’ın battle royale moduna uçan balonların eklendiğini duyurdu. Ayrıca Dünyayı Kurtar moduna yepyeni bir karakter olan Doktor Igor geldi.

Dünya çapında 125 milyondan fazla oyuncuya sahip olan Fortnite’a, bugün yeni bir güncelleme geldiği duyuruldu. Firmanın yayınladığı notlar arasında oyuna son derece eğlenceli bir dinamik katacağa benzeyen uçan balonlar ve Dünyayı Kurtar moduna yeni eklenen Doktor Igor yer almakta.

Karşınızda Uçan Balonlar

Bu güncellemeyle birlikte gelen ilk dikkat çekici gelişme şüphesiz ki uçan balonlar. Bu yeni eşya oyuna yepyeni dinamikler de ekleyeceğe benziyor. Örneğin düşmanınız yüksek bir noktada pusuya mı yatmış? Hiç dert değil. Artık rakibinizin bulunduğu binaya gizlice girip merdivenleri tırmanmak ya da çalı taklidi yapayım derken fırtınaya yakalanmak zorunda değilsiniz. Bulunduğu yapıya arkadan yaklaşın, balonlarınızla yükselin ve düşmanınız daha ne olduğunu anlayamadan haklayın gitsin. Fortnite’a dair her şeyde olduğu gibi balonların da son derece eğlenceli bir animasyonla açıldığını belirtelim. Yalnız dikkat! Azami yapı yüksekliğine ulaştığınızda balonları bırakmayı unutmayın zira balonlar o noktadan sonra fazla dayanmayacaktır.

Burası “Igor”a Muayenehanesi

Oyunun Dünyayı Kurtar Moduna Gelen Doktor Igor adeta karşısına çıkanları sinir etmek için yaratılmış. Gölge duruşu özelliği sayesinde gelen hasarlara bana mısın demeyen Igor, diğer taraftan oyundaki suratsızları sis bombası yağmuruna tutabiliyor. Yaratıklar daha ne olduğunun farkına varamadan sislerin içinden bir Igor beliriyor ve düşmanlarını bir bir alaşağı ediyor. Igor, rakiplerine kafa göz girişmektense nispeten daha sinsi ve stratejik oynamayı sevenler için birebir bir kahraman.

Bu arada Cadılar Bayramı etkinlikleri Fortnite Kabusları’nın halen devam etmekte olduğunun altını çizelim. Eğer görev zincirini şimdiye kadar tamamlama fırsatı bulamadıysanız, Kara Tren Planörünü almak için 4 Kasım’a kadar zamanınız var. 4 Kasım saat 21:00’de oyunda olmayı da unutmayın zira tek seferlik bir oyun içi etkinlik sizi bekliyor.

Kaynak: fanatik.com.tr

Son Güncelleme: Cuma, 02 Kasım 2018 18:12

Gösterim: 1358

Just Cause Yapımcısından Harry Potter Oyunu Yolda

Üçüncü bakış açısına sahip, RPG elementleri barındıran bir Harry Potter oyununa kim hayır diyebilir ki? İşte karşınızda yeni Harry Potter oyunu!

Bugün Harry Potter hayranlarını oldukça heyecanlandıracak bir video sızdırıldı internete. Üçüncü bakış açısına sahip, RPG elementleri barındıran bir Harry Potter oyununa kim hayır diyebilir ki? Uzun zamandır beklediğimiz o Harry Potter oyununa nihayet kavuşuyor olabiliriz.

Açık dünya RPG olduğu belirtilen oyunun 19. yüzyılda geçtiği belirtilmekte. 5. sınıf Hogwarts öğrencisi olduğumuz oyunda karakterimizin görünüşünü de belirleyebiliyoruz. Okula varır varmaz ilginç olaylar ise baş gösteriyor ve macera başlıyor. İksirler yapabileceğimiz oyunda yeni büyüler öğreniyor ve fantastik canavarlarla karşılaşıyoruz.

Sızdırılan video hakkında henüz WB Games’ten resmi bir açıklama gelmiş değil. Fantastik Canavarlar filminin de yükselmesiyle bu aralar Harry Potter temalı bir oyunun çıkması ise çok da mantıksız görünmüyor. Ancak bu sızıntı sahte de olabilir tabii. Yine de sızdırılan video bize o kadar da sahte gelmedi.

Gelen bir diğer detay ise oyunun Just Cause serisinden tanıdığımız Avalanche Studios tarafından geliştirildiği. Ne kadar doğrudur bilinmez ancak şu sıralar ekibin Just Cause 4 üzerinde son rötuşları yaptığı bir gerçek. Neden olmasın? Sızıntı sonrası muhtemelen oyunun resmi duyurusu yakında yapılacaktır. Mısırlarınızı hazırlayın, uzun bir yolculuğa çıkıyoruz.

Kaynak: teknolojioku.com

Son Güncelleme: Salı, 23 Ekim 2018 22:29

Gösterim: 1618

Fortnite Para Kazandıracak

Fortnite içerikleri üreten kullanıcıları desteklemek amacıyla düzenlenen içerik üreticilerini destekleme etkinliği bu hafta başlıyor.

Tüm dünyada 125 milyondan fazla oyuncusu bulunan Fortnite’ın geliştiricisi Epic Games, içerik üreticilerinin işine yarayacak yeni bir etkinlik ile tekrardan karşımızda. Fortnite’ın oyuncu topluluğunun oyuna gösterdiği sevgiye her fırsatta karşılık vermeye çalışan firma, bu kez içerik üreticilerinin para kazanabilecekleri bir etkinlik düzenliyor. Fortnite İçerik Üreticilerini Destekleme.

Etkinliği bu hafta yayınlanacak güncellemenin ardından başlayacak ve 31 Aralık’a kadar devam edecek. Etkinlik süresince oyuncular oyun içinde V-Papel harcadıkça onların seçtikleri içerik üreticileri de belli bir oranda para kazanacaklar. Oyuncuların sevdikleri içerik üreticilerini desteklemek için Battle Royale modunda “İçerik Mağazası”na, Dünyayı Kurtar modundaysa “Ganimet” sekmesine giderek “Bir İçerik Üreticisini Destekle” seçeneğini seçmeleri gerekiyor.

Fortnite İçerik Üreticilerine Para Kazandıracak!

Oyuncular karşılarına çıkan kutucuğa desteklemek istedikleri içerik üreticisinin etiketini yazıp onayladıktan sonra oyunda yaptıkları harcamalardan seçtikleri kişi de pay alacak. Oyuncuların desteklemeyi seçtikleri içerik geliştiricileri 14 gün boyunca harcanan V-Papeller oranında para kazanacaklar. Bu hem parayla satın alınan hem de oyun içinde ücretsiz olarak kazanılan V-Papeller için geçerli.

Miktar olarak ise destekçilerin harcadığı her 10.000 V-Papel için 5 dolar veya bu tutarın karşılığındaki yerel para olacak. 14 gün sonunda kullanıcılar farklı bir içerik geliştiricisini destekleyebilecekler veya seçtikleri kişiyi desteklemeye devam edebilecekler.

Etkinliğe Kimler Katılabilir?

Küçük-büyük fark etmeksizin Fortnite içerikleri üreten farklı toplulukları ödüllendirmeyi hedefleyen bu benzersiz etkinliğe Fortnite ile ilgili içerik üreten herkes katılabilir.

Twitch veya YouTube yayıncılarını, video üreticilerini, hikâye anlatıcılarını, cosplaycileri, sanatçıları, müzisyenleri ve topluluk kurucularını kapsayan bu gruptaki tüm içerik üreticileri, açıklanan şartları karşılamaları durumunda etkinliğe dâhil olmak için başvuru yapabilecekler. Etkinliğe katılmak için gerekli şartlarsa şunlar:

Son 30 gün içinde düzenli olarak Fortnite içerikleri üretmiş ve paylaşmış olmak. Büyük sosyal medya platformlarından en az birinde 1.000’den fazla takipçi sahibi olmak. İşbirliği Anlaşması’nı kabul etmek ve İçerik Üreticileri İçin Davranış Kuralları’na uymak. Epic’in desteklediği bir yöntemle ödeme kabul edebilmek.

Kaynak: teknolojioku.com

Son Güncelleme: Salı, 09 Ekim 2018 14:15

Gösterim: 1444

© 2009-2018 Rpg Türkiye

Herhangi bir içeriğin izinsiz kopyalanması yasaktır.