Mass Effect: Andromeda’nın Detayları Açıklandı

Mass Effect serisi sevenlerinin merakla beklediği Mass Effect Andromeda hakkında uzun bir sürenin ardından yeni detaylar paylaşıldı.

Daha önce yapılan erteleme ile birlikte oyunun 2016’da değilde 2017’de çıkacağı kararlaştırılmıştı. Mass Effect severler ve diğer oyuncular tarafından eleştiri oklarına tutulan geliştirici ekip bu konuda başka bir açıklamada bulunmamıştı. Ancak gelen yeni bilgiler ve detaylarla birlikte bunun nedenini az çok anlayabiliyoruz.

BioWare’nin yapmış olduğu açıklamalara göre geliştirici ekipler kullandıkları Frostbite oyun motoru ile yapabildikleri konusunda her şeyi maksimum, en iyi ve en uç noktada yapıyorlar. Frostbite’in verdiği bütün inceliklerden yararlanmakta olan Mass Effect Andromeda’nın yönetmeni Mac Walters’a göre oyundaki karakterlerin animasyonları daha önce hiç görmediğimiz kadar iyi olacak. Karakterlerin duyguları, tepkileri hatta mimikleri bile bize o atmosferdeki o yaşanılanları içimize işleyecek. Ayrıca Mass Effect Andromeda yeni bilgiler arasında Walters, önceki Mass Effect oyunlarında olduğu gibi Mass Effect Andromeda’yı geliştirmeden önce bir mekan veya nesne seçip daha sonra onun oyunun senaryosuna, temasına, atmosferine uygun hale getirdiklerini belirtti.

Şimdilik yeni gelen bilgiler ve detaylara göre görünen o ki geliştirici ekip BioWare, oyunun temasını ve atmosferini oyunculara olabildiğince en iyi şekilde hissettirmek için uğraşıyor. Ve bu alana yoğunlaşmaları, özellikle bu detaylar üzerinde durmaları belkide benzersiz bir senaryonun bizleri beklediği anlamına geliyordur, bunu hep birlikte göreceğiz. Bu arada Mass Effect Andromeda’nın PC, PlayStation 4 ve Xbox One için 2017’nin ilk aylarında çıkışını gerçekleştireceğini hatırlatalım.

Hakkında Çağdaş Öncü

Bunlara da bakın

Fortnite Para Kazandıracak

Fortnite içerikleri üreten kullanıcıları desteklemek amacıyla düzenlenen içerik üreticilerini destekleme etkinliği bu hafta başlıyor. Tüm …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir